Basit anlamda kendi yaptığınız çalışmalarınızı İnternet üzerinde kullanıcılara tanıtmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kendi adınıza bir Web Sayfası tasarlamak ve İnternet üzerinde yayınlamaktır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle hepimizin bildiği gibi hemen hemen her şey sanal dünya üzerinde yapılabilmekte.

Sanal dünya dediğimiz zaman İnternet ve internet üzerinden web Sayfalarının yayınlamış olduğu veriler aklımıza gelmektedir. Hemen hemen yeni kuşak herkes kendine adına bir blog sayfası oluşturmuş bulunmakta. Web Sayfaları sadece blog sayfaları ile mi sınırlı, tabi ki hayır. Artık bütün kurumsal şirketlerden tutunda alışveriş merkezlerine kadar en küçük birimlerinin kendilerini reklam ettiği bir internet sayfaları mevcut.

Web Tasarım Neden Bu Kadar Önemlidir?

İnternet hızının artması, dünyadaki dengelerin değişmesi ülkeler, insanlar arasındaki rekabeti de arttırmıştır. Hızlı, güçlü ve bilgili olanın kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Bilgiler elektronik ortamda hızla yayılmakta ve tüketiciler en iyisine yönelmekte. İşte kurumlar, mağazalar aklınıza gelebilecek her sektör ürünlerini, verilerini, tüketicilere sunmaya çalıştıkları her ne ise bunu kolay bir şekilde Web Sayfaları aracılığı ile servis edebilmektedir.

Web Sayfası Nasıl Tasarlanır?

Sayfa yapımına başlamadan önce bir planlama yapmakta fayda vardır. Yapacağınız sayfa hangi amaca hizmet edecek, bir kişisel sayfa mı yoksa ticari bir sayfamı olacak, içeriğinde neler yer alacak, hangi menüler olacak, ne kadar yayında kalacak gibi birçok sorunun cevabını yanıtlamanız gerekmekte. İstediğiniz Web sayfasına göre yapım kısa veya uzun sürebilir.

Birçok uygulama programını indirip kurarak içerisindeki hazır temaları doldurarak kısa bir zaman dilimde bir sayfa tasarlayabilirsiniz. Ancak siteniz profesyonel ve etkileşimli bir web Sayfası olacaksa Web Sayfası tasarım uzmanlarına yaptırmanız gerekir. Uzmanlar ayrı ayrı grafik tasarımı, projelendirme, kodlama ve test aşamasından sonra sitenizi yayınlayacaktır. Web Tasarım yapabileceğiniz birkaç program adı yazacak olursak. WordPress, Joomla, DreamWeaver gibi. İnternette araştırma yaptığınız zaman çok sayıda sonuç elde edersiniz.

One Response to Web Tasarım Nedir?
  1. Web tasarım hakkında çok güzel bir makale olmuş başarılar dileriz teşekkürler.


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir